ماشین لباسشویی

راهنمای خرید ماشین لباسشویی

انواع ماشین لباسشویی موجود در بازار:

  1. ماشین لباسشویی بشکه ای
  2. ماشین لباسشویی دوقلو
  3. ماشین لباسشویی اتوماتیک

ماشین لباسشویی بشکه ای:

این نوع لباسشویی، از مدل های قدیمی به حساب می آید و معمولا خیلی کوچک هستند، البته مصرف برق بالایی دارند و بسیار پر سر و صدا هستند؛ علاوه بر همه این موارد، لباسشویی های سطلی، ظرفیت بالایی ندارند و نمی توان با استفاده از آنها، حجم زیادی لباس را بشویید. این مدل لباسشویی ها بیشتر به “کهنه شور” معروف هستند و بیشتر برای سیسمونی خریداری می شوند و برای شستن لباس های نوزاد مورد استفاده قرار میگیرند؛ البته برای سیسمونی، لباسشویی های بشکه ای جدید تولید شده اند که از نظر مصرف برق بهینه تر هستند و سر و صدای کمتری دارند ولی با این وجود، در این موارد باز هم به پای ماشین لباسشویی های تمام اتوماتیک نمی رسند.

ماشین لباسشویی بشکه ای

ماشین لباسشویی دو قلو:

لباسشویی های دوقلو، دارای دو مخزن جداگانه هستند که یکی برای شستشو و آبکشی و دیگری برای خشک کردن لباس ها. این مدل ماشین لباسشویی اگر چه از نظر کارایی، مصرف برق و سر و صدا عملکرد بهتری نسبت به ماشین لباسشویی های بشکه ای دارند ولی باز هم کار کردن با آنها سخت است؛ زیرا پس از آنکه کار شستشوی لباس ها تمام شد، شخص باید لباس ها را آبکشی کند و داخل مخزن خشک کن بریزد که آبکش کردن لباس های کفی و جابجایی آنها از مخزن شستشو به مخزن خشک کن بسیار سخت است؛ زیرا وزن لباس خیس سنگین تر از حالت معمول است و به همین دلیل در طولانی مدت فرد را دچار کمردرد، دست درد و حتی گردن درد می کند.

ماشین لباسشویی دوقلو

همچنین ظرفیت این لباسشویی ها معمولا زیاد نیست و نمی توان با آنها حجم زیادی لباس را شست؛ بنابراین برای خانواده هایی که تعداد افراد زیادی دارند و پرجمعیت هستند اصلا مناسب نیست، چون در طول روز مجبور می شوند چندین بار از ماشین لباسشویی استفاده کنند و این نه برای شخص مناسب است و نه برای موتور لباسشویی!!

 

ماشین لباسشویی تمام اتوماتیک:

لباسشویی های اتوماتیک به دو دسته تقسیم می شوند:

  1. ماشین لباسشویی اتوماتیک درب از بالا (پرتابل)
  2. ماشین لباسشویی اتوماتیک درب از جلو
    ماشین لباسشویی تمام اتوماتیک

این دو مدل سهم زیادی از بازار را از آن خود کرده اند و در اکثر مواقع، افراد از بین این دو مدل انتخاب می کنند.

ماشین لباسشویی پرتابل درب از بالا:

این نوع از لباسشویی اتوماتیک، به دلیل باز شدن درب آن از بالا، فضای زیادی اشغال می کند و به همین دلیل بیشتر در هتل ها مورد استفاده قرار می گیرد. البته ظرفیت های مختلف دارد؛ ظرفیت های پایین تر آن برای مصارف خانگی و ظرفیت های بالا برای مصارف عمومی تر مثل هتل ها.

ماشین لباسشویی اتوماتیک درب از جلو:

این نوع ماشین لباسشویی، طرفداران بیشتری دارند و برای مصارف خانگی مناسب هستند. لباسشویی های اتوماتیک درب از جلو از ظرفیت 5 کیلوگرم تا 12 کیلوگرم در بازار موجودند. ماشین لباسشویی اتوماتیک با طرفیت بالا برای خانواده های پر جمعیت مناسب هستند و ظرفیت پایین ها برای خانواده های کم جمعیت.

پ.ن: لباسشویی های اتوماتیک، دارای مصرف انرژی پایین، سر و صدای کم و برنامه های شستشوی مختلف هستند که از مزایای آنها به حساب می آید.

اکنون که با انواع مختلف ماشین لباسشویی آشنا شدید، در ادامه با موارد مختلفی که روی قیمت خرید ماشین لباسشویی تاثیر میگذارد نیز آشنا خواهید شد.

عوامل تاثیرگذار بر قیمت ماشین لباسشویی:

مواردی هستند که به طور مستقیم روی قیمت خرید ماشین لباسشویی تاثیر میگذارند که در این قسمت این موارد را برای شما شرح خواهیم داد.

برند یکی از تاثیرگذارترین عوامل روی قیمت خرید ماشین لباسشویی:

برندهای مطرح دنیا که در بازارهای ایران کم و بیش وجود دارند، قیمت های بالاتری را به خود اختصاص می دهند. به طور کلی هر چه برند پر آوازه تر و معروف تر باشد، قیمت محصولاتش نیز به نسبت هم رده های خود بالاتر خواهد بود. به طور مثال ماشین لباسشویی ال جی 7 کیلوگرمی از لحاظ قیمتی بالاتر از لباسشویی 7 کیلوگرمی دوو می باشد. ( البته این مقایسه زمانی است که همه امکانات این دو ماشین لباسشویی یکی باشد و فقط برند مختلف داشته باشند)

ظرفیت ماشین لباسشویی یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار روی قیمت خرید آن:

ظرفیت ماشین های لباسشویی از 5 کیلوگرم تا 12 کیلوگرم در بازار موجود هستند که شما باید با توجه به نیاز و تعداد افراد خانواده ظرفیت مناسب را انتخاب کنید. ظرفیت های بالاتر دارای امکانات و برنامه های شست و شوی بیشتر نیز هستند و طبیعتا قیمت بالاتری هم دارند.

در جدول زیر ظرفیت لباسشویی مناسب برای خانواده هایی با تعداد افراد مختلف را می توانید مشاهده کنید:

ظرفیت مخزن ماشین لباسشویی حداکثر میزان لباسی که می توان شست تعداد افراد خانواده
5 کیلوگرم به اندازه 25 عدد تی شرت 1 نفر
6 کیلوگرم به اندازه 30 عدد تی شرت یا یک ملحفه یک نفره 2 نفر
7 کیلوگرم به اندازه 35 عدد تی شرت یا یک ملحفه دو نفره خانواده کوچک
8 کیلوگرم به اندازه 40 عدد تی شرت یا یک ملحفه 2 متر در 2 متر خانواده متوسط
9 کیلوگرم به اندازه 45 عدد تی شرت یا یک ملحفه خیلی بزرگ خانواده بزرگ
10 کیلوگرم به اندازه 50 عدد تی شرت یا یک ملحفه خیلی خیلی بزرگ خانواده بزرگ
11 کیلوگرم به اندازه 55 عدد تی شرت یا یک ملحفه خیلی خیلی بزرگ خانواده خیلی بزرگ
12 کیلوگرم به اندازه 60 عدد تی شرت یا یک ملحفه خیلی خیلی بزرگ خانواده خیلی بزرگ

 

با توجه به جدول بالا و اطلاعات آن می توانید به راحتی ظرفیت مناسب برای خانواده ‌تان را پیدا کنید.

نوع ماشین لباسشویی و تاثیر آن بر قیمت خرید آن:

لباسشویی بشکه ای ارزان ترین و ساده ترین نوع ماشین لباسشویی است. بعد از آن، لباسشویی های دوقلو قرار دارند که کمی پیشرفته تر از ماشین لباسشویی های بشکه ای می باشند و کارایی بیشتری نیز دارند. ماشین لباسشویی اتوماتیک درب از جلو و درب از بالا گران ترین نوع ماشین لباسشویی هستند؛ این مدل ها بهترین نوع ماشین لباسشویی از نظر کارایی‌اند و البته پر طرفدار تر. پس از گران‌ترین به ارزان‌ترین ماشین لباسشویی می شود:

  1. ماشین لباسشویی اتوماتیک
  2. ماشین لباسشویی دوقلو
  3. ماشین لباسشویی بشکه ایانواع ماشین لباسشویی

برای مشاهده انواع ماشین های لباسشویی، روی لینک زیر کلیک کنید:

مشاهده انواع ماشین لباسشویی

گارانتی و تاثیر آن بر قیمت خرید ماشین لباسشویی:

یکی دیگر از عواملی که حتما در هنگام خرید ماشین لباسشویی باید به آن دقت کنید، گارانتی و شرکت گارانتی کننده ماشین لباسشویی است. شرکت هایی مثل گلدیران و سام سرویس که بسیار معتبر هستند و امتحان خود را طی سال ها پس داده اند، مطمئنا شرکتهای گارانتی کننده بهتری هستند نسبت به برندهای متفرقه ای که شرکت گارانتی کننده آنها سابقه درخشانی ندارند و ممکن است اصلا وجود خارجی نداشته باشند.

بنابراین هرگه شرکت گارانتی کننده معتبرتر باشد و خدمات پس از فروش بهتری ارائه کند مطمئنا قیمت محصولاتش بیشتر است. به عبارتی شما با خرید محصولات با شرکت گارانتی کننده معتبر می توانید تا سال ها به صورت رایگان از خدمات آن استفاده کنید و تا آخر عمر دستگاه، نگران تامین قطعه و یا خرابی آن نباشید.

عواملی که انتخاب نوع و مدل ماشین لباسشویی را تحت تاثیر قرار می دهند:

حالا که با موارد تاثیرگذار بر قیمت آشنا شدید، بهتر است با موارد دیگر که بر تصمیم گیری شما برای انتخاب نوع ماشین لباسشویی تاثیر میگذارند، هم آشنا شوید.

بودجه شما تعیین کننده نوع و مدل ماشین لباسشویی:

میزان بودجه ای که شما برای خرید ماشین لباسشویی در نظر می گیرید، تا حد زیادی می تواند انتخاب را برای شما راحت تر کند. به طور مثال اگر بودجه شما به اندازه ای باشد که شما فقط بتوانید ماشین لباسشویی دوقلو خریداری کنید، باعث می شود که شما به دلیل محدودیت بودجه ای که دارید فقط در بین مدل های دوقلو بگردید. به طور کلی هر چه بودجه شما بیشتر باشد تنوع و مدل هایی که می توانید انتخاب کنید بیشتر می شود و می توانید با توجه به بودجه تان بهترین انتخاب را داشته باشید.

پ.ن: البته در این بین می توانید از مشاوران فروش ما به صورت تلفنی نیز کمک بگیرید.

تاثیر میزان فضای در نظر گرفته شده در انتخاب نوع ماشین لباسشویی:

در زمان انتخاب ماشین لباسشویی باید در نظر بگیرید که چه میزان فضا برای قرار گرفتن آن در آشپزخانه شما وجود دارد. به طور مثال لباسشویی های دوقلو و درب از بالا باید فضای خالی به اندازه کافی در قسمت بالایی آنها وجود داشته باشد تا برای باز کردن درب، ریختن و برداشتن لباس ها از درون ماشین لباسشویی مشکلی پیش نیاید.

یا ماشین لباسشویی های اتوماتیک درب از جلو باید قسمت جلویی آنها فضای خالی به قدری باشد که علاوه بر کامل باز شدن درب، شما هم بتوانید راحت داخل ماشین لباس بریزید و یا لباس های شسته شده را بردارید. اگر مانعی مانند دیوار در قسمت جلویی این لباسشویی های باشد عملا کار را برای شما دشوار می کند.

پس فضایی که برای ماشین لباسشویی در نظر گرفته اید را حتما مورد بررسی قرار دهید و بعد مدل مورد نظرتان را با توجه به این فضا انتخاب کنید.

سخن پایانی:

مواردی که در این مقاله به آنها اشاره کردیم همه آن چیزهایی است که شما قبل از خرید ماشین لباسشویی باید بدانید. امیدوارم که با خواندن این مقاله بتوانید بهترین و مناسب ترین مدل ماشین لباسشویی را خریداری کنید.

 

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.